"Idziemy do pierwszej klasy"

IDZIEMY DO PIERWSZEJ KLASY

AUTORKA- EWA BOROWSKA

ILUSTRACJE- NATALIA JABŁOŃSKA

WYDAWNICTWO- NASZA KSIĘGARNIA

Czas szybko leci, dopiero dzieci zaczynały przedszkole, a już za parę miesięcy odbędą się uroczystości zakończenia przedszkola. Potem czas do szkoły. Aby ten przełomowy okres był mniej stresujący dla dzieci polecam książkę która przybliży dziecku szkołę. ,,Idziemy do pierwszej klasy’’ to zapoznanie ze szkołą naszych bohaterów Igi i jej brata Filipa.

Dzieci opowiadają jak wyglądał ich pierwszy dzień w szkole, kogo można tam spotkać ,jak wyglądają poszczególne pomieszczenia, co musimy przynosić codziennie. Iga i Filip przybliżają dzieciom takie zagadnienia  jak, klasa integracyjna, adaptacja dzieci z innych krajów, zajęcia sportowe , przerwa  między lekcjami czy funkcjonowanie biblioteki , gabinetu pani pielęgniarki, oraz świetlicy .Po lekturze tej pięknie ilustrowanej książki, pójście do szkoły będzie dużo łatwiejsze. POLECAMY!