„Moje szczęśliwe życie”

Autorzy: Eva Eriksson, Rose Lagercrantz

Jest to opowieść o dziewczynce imieniem Dunia, która wprowadza czytelnika w świat dziecięcych emocji. Książka jest bardzo dobrym pomysłem na rozpoczęcie przez najmłodszych czytelników samodzielnej przygody z literaturą. Każdy dorosły chciałby wiedzieć jak różne życiowe chwile wspomina jego dziecko. I tutaj można wykorzystać wspomnienia Duni. Książka opisuje jak dziewczynka postrzega to co ją spotkało, co wywołało u niej radość, co smutek a co było tak wyjątkowe, że tak chętnie wraca do tego myślami. Dunia wspomina chwile kiedy pierwszy raz szła do szkoły, opisuje emocje jakie odczuwała. Wraca pamięcią do chwili kiedy poznała Fridę, swoją szkolną przyjaciółkę”, ale także opisuje moment w którym Frida wyprowadzała się do nowego domu. Losy Duni opisane są w przejrzysty, jasny sposób który dziecko zrozumie i będzie starało sobie uświadomić co to jest przyjaźń, akceptacja, co to znaczy być potrzebnym i przydatnym.