Nasze przedszkole

Przedszkole nr 105  "Wesoła Stopiątka" jest placówką 5-cio oddziałową, dla dzieci w wieku 3-6 lat. Obiekt usytuowany jest z dala od ruchliwych ulic i hałasu, na terenie spokojnego osiedla warszawskiej dzielnicy Bielany. Ogrodzony ogród przedszkolny zapewnia dzieciom bezpieczeństwo i komfort przebywania na świeżym powietrzu. Podzielony jest na odrębne place zabaw dla poszczególnych grup wiekowych. Na terenie placu zabaw znajduje się dużo drzew, piaskownice i zabawki ogrodowe.

W naszej placówce mieści się 5 sal oraz pomieszczenia do zajęć dodatkowych. Sale zabaw są przestronne i ciekawie wyposażone, stwarzają warunki do bezpiecznej zabawy i nauki. W każdej sali znajduje się łazienka dla dzieci. Mamy własną, dobrze wyposażoną kuchnię, w której przygotowuje się zdrowe i bardzo smaczne posiłki.

Placówka posiada również salę gimnastyczną, dobrze wyposażoną w  pomoce dydaktyczne, sprzęt do ćwiczeń i zabaw ruchowych oraz instrumenty do zajęć rytmicznych oraz gabinet logopedy/psychologa, wyposażony w niezbędne pomoce.

Powierzonymi naszej opiece dziećmi, zajmuje się wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która dokłada wszelkich starań, aby dobrze przygotować dzieci do podjęcia następnego etapu edukacyjnego – nauki szkolnej. Dbając o rozwój naszych przedszkolaków umożliwiamy im udział w zajęciach dodatkowych tj. zajęciach rytmicznych, językowych – j. angielski, plastycznych, sportowych, judo. Organizujemy wycieczki tematyczne w ciekawe miejsca. Wspólnie bawimy się na uroczystościach przedszkolnych: pikniki, bale karnawałowe, Święto Rodziny, dni sportowe. Organizujemy konkursy wewnątrz przedszkolne oraz uczestniczymy w konkursach zewnętrznych.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.30.

Sekretariat przedszkola czynny jest w godz. 8:00 - 16:00.